از ما بپرسید

  Q

  سوالات متداول

  آیا شما هم از ما سوال دارید؟

  لطفا سؤالات زیر را بخوانید و اگر پاسخ شما را پیدا نکردید، لطفا به سؤال خود پاسخ دهید، ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهیم داد.

  سوالات متداول عمومی

  بیشترین محصولات صادراتی به کشور قزاقستان شامل چه اقلامی است؟

  در میان عمده کالاهای صادراتی به قزاقستان، برخی محصولات از قبیل میوه و خشکبار، مواد و محصولات معدنی، سنگ و سرامیک و موارد دیگر بیشتر به چشم می‌خورد. هر چند که قطعاً محصولات مختلف دیگری نیز در فهرست محصولات صادراتی به این کشور قرار دارد. بررسی داده‌های رسمی گمرک جمهوری اسلامی نیز منبع خوبی برای اطلاع از عمده کالاهای صادراتی ایران به قزاقستان است که برخی از مهم‌ترین کالاها براساس آمار گمرک در سال 98 عبارتند از:

  ظرف شیشه‌ای، لوازم خانگی و آشپزخانه، لوله و شیلنگ، سنگ مرمر، ماشین‌آلات صنعتی، خرما، پسته و خشکبار، گوجه‌فرنگی، کیوی، خیار، قارچ و کاهو، انگور و تیزابی بی‌دانه، شیر، خامه، پنیر و…

  با توجه به محصولات فوق به نظر می‌رسد که محصولات کشاورزی و غذایی، انواع سنگ‌های معدنی و ساختمانی و وسایل خانگی از مهم‌ترین اقلام صادراتی به کشور قزاقستان هستند.

  مراحل ترخیص کالا از گمرک چیست؟

  مراحل ترخیص کالا بصورت خلاصه شامل 10 مورد می باشد: 1- دریافت پرفرما و پکینگ لیست 2- اخذ مجوز ثبت سفارش بازرگانی 3- بیمه کردن کالا هماهنگی جهت بازرسی در مبداء و مقصد 4- تشکیل پرونده جهت تخصیص ارز و حواله بانکی 5- ارتباط با شرکت حمل و نقل بین المللی 6- دریافت اسناد حمل از شرکت های حمل و نقل بین المللی 7- تکمیل اسناد و تشکیل پرونده 8- تنظیم پیش نویس دور اظهاری 9- بررسی و تایید توسط کارشناس فنی گمرکی و بازرگانی 10- دور اظهاری واردات.

  کارت بازرگانی چیست و برای انجام چه مواردی لازم است؟

  – این کارت مرتبط با امور بازرگانی می باشد و هر نوع اقدامی در چارچوب قوانین کشور به یک نوع مجوز مشخصی از سوی سازمان مربوطه نیاز است پس کارت بازرگانی در واقع مجوزی است که هر شخص حقیقی و یا حقوقی (بعد از ثبت شرکت بازرگانی صادرات و واردات) با دریافت این نوع کارت می توانند طبق ماده 3 قانون مقررات در زمینه تجارت واردات و صادرات به فعالیت تجاری بپردازند.

  – برای ثبت سفارشات و ترخیص کالاها، واردات از مناطق آزاد و صادرات هر کالایی که مجاز باشد، اشخاص حقیقی و حقوقی باید کارت بازرگانی دریافت کنند.

  مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود چیست؟
  1. ارائه مدارک شناسایی اعضای شرکت
  2. دو نسخه از شرکت نامه
  3. دو نسخه از اساسنامه شرکت
  4. دو برگ تقاضانامه
  5. فرم تعیین نام شرکت و فیش واریزی
  6. اصل مجوز فعالیت چنانچه ثبت موضوع به مجوز نیاز دارد.
  7. اصل وکالتنامه چنانچه ثبت شرکت توسط وکیل دادگستری انجام می شود.
  8. دو نسخه صورت جلسه هیئت مدیره
  9. دو نسخه صورت جلسه مجمع عمومی موسس
  چه موانعی جهت صادرات به قزاقستان از سوی ایران وجود دارد؟

  از جمله موانع می توان به مناسب نبودن شرایط حمل کالا به قزاقستان از جمله بالا بودن هزینه ارسال کانتینر از راه زمین و همچنین صدمه دیدن کالا به هنگام حمل از طریق راه آهن به دلایل فنی، شناخت ناکافی تجار ایرانی از بازار قزاقستان اشاره نمود که اگر مسئولین به برطرف کردن این مشکلات بپردازند، می توان صادرات کالاهای بیشتری را به این کشور افزایش داد.

  تماس سریع و رایگان